Kornspitz pekár roka 2017

Dňa 26.10.2017 prebehlo v hoteli Salamandra v Štiavnických vrchoch slávnostné vyhlásenie 14. ročníku súťaže Kornspitz® pekár roka 2017. Večer sa začal privítaním hostí a súťažiacich obchodným manažérom spoločnosti BACKALDRIN Slovakia spol. s r.o. Miroslavom Rolincom. Pekné prostredie hotela, jeho okolia ako aj výborná kuchyňa prispela k naladeniu hostí na správnu vlnu. Náladu nepokazil ani krátky výpadok elektrického prúdu.


O kultúrny zážitok na začiatku večera sa postarala lyrická divadelná komédia o medziľudských vzťahoch. V hlavnej úlohe s Helenou Krajčiovou, Kamilom Mikulčíkom a Csongorom Kassaiom. Na javisku nebola núdza o vtipné situácie a dialógy. Publikum ich prerušovalo potleskom a smiechom.

O najlepší Kornspitz súťažilo 15 vzoriek. A najúspešnejšími sa tento rok stali:
1. miesto - KRISTIÁN, spol. s r.o. Stará Ľubovňa
2. miesto - TESCO STORES SR a.s.
3. miesto - COOP Jednota Trstená, SD
Cena Backaldrin - VAMEX, a.s., Košice

K dobrej nálade prispela aj hudobná skupina, ktorá hrala presne podľa chuti hostí. Ako to už na backaldrin akciách býva, celý večer sa niesol v uvoľnenej atmosfére. Pri poháriku dobrého vína došlo aj na výmenu skúseností a informácií z jednotlivých regiónov Slovenska. Dominovala jedna téma - nedostatok pracovnej sily. Neskôr po polnoci, keď sme sa rozchádzali, nás veľmi potešili slová mnohých účastníkov: „Uvidíme sa o rok“.